Bódy Tivadar képmása

Halmi Béla (1892-1962)
Megosztás itt: facebook
Facebook
  • Készítés helye:
    Magyarország. Budapest
  • Készítés ideje:
    1926-01-01 - 1927-12-31
  • Méret:
    128x210 mm
  • Eredetiség:
    pozitív
  • Színezet:
    Monokróm
  • Megjegyzés:
    A fénykép a Kézirattár gyűjteményében található.
    A fényképhez külön lapra gépelt önéletrajz tartozik:

    Losonczi Bódy Tivadar dr.
    a Magyar Országgyülés Felsőházának tagja:

    Született: Budapesten 1868. junius havának 2-ik napján. Római katholikus vallásu. Nös. Lakik: Budapest V. Lipót-körut 20. Telefon: T.3-00. Fogad: délben 12-2 óra között a Nova Közlekedési és Ipari R. T. székházában. V. Lipót-körut 22. Telefon: T. 12-03 vagy T. 64-05.
    ---.---
    Losonczi Bódy Tivadar dr. egyetemi tanulmányait Budapesten fejezte be 1891-ben. Jog- és államtudori oklevelet szerzett. 1886-ban mint joghallgató lépett be a főváros szolgálatába, ahol kédőbb tanácsnokká, alpolgármesterré, majd 1918-ban polgármesterré választották. 1920. októberében, több, mint 35 évi munkásság után kérte nyugdijaztatását. Azalatt a három és fél évtized alatt, amelyet Bódy Tivadar dr. Budapest szolgálatában eltöltött, a legsokoldalubb tevékenységet fejtette ki. Müködött az Árvaszéknél, a jogügyi, középitési, közegészségügyi, pénzügyi, katonai és adóügyi osztályokon. Mint a pénzügyi osztály vezetőjének nagy érdeme volt a főváros pénzügyeinek gyökeres rendezésében. A középitési ügyosztály élén eltöltött esztendejeihez füződnek a káposztásmegyeri vizmüvek épitkezésének befejezése, a vizszolgáltatásról és a közterületek burkolásáról szóló szabályrendeletek elkészitése. Nagy része van a lakásépitési programm megvalósitásában, továbbá az Állatkert, az Artézi- és Szt. Gellért-fürdők megépitésében.
    Bódy Tivadar dr. a Magyar nemzet legválságosabb idejében lett az ország fővárosának polgármesterévé, és emberfeletti munkájának érdeme az, hogy a főváros közigazgatása a forradalmak utáni időkben meglehetősen gyorsan tért vissza a rendes kerékvágásba.
    Mint alpolgármester, illetve polgármester, legfőbb irányitója volt a Budapesti Villamos Városi Vasutaknak, melyeknek a polgármesterségtől való megválása után vezérigazgatója lett. Elnöke volt a magyar városok országos kongressusának; tagja a Közélelmezési Tanácsnak és a Haditermény r. t. igazgatóságának. Igy a leginségesebb időkben élénk részt vett Budapest és az egész ország élelmezésének irányitásában.
    Hosszu közéleti pályáján Bódy Tivadar dr. többször részesült legfelsőbb elismerésben. 1912.-ben buzgó és sikeres szolgálatainak elismeréseül Öfelsége a magyar nemességet adományozta számára a losonczi előnévvel. 1916-ban a háboruval szorosan összefüggő közigazgatási ágazatok és intézmények élén való lelkes, buzgó és odaadó tevékenysége elismeréséül a magyar királyi udvari tanácsosi cimet kapta. A katonai egészségügy körül szerzett érdemeiért pedig a király a vöröskereszt hadiékitményes II. osztályu díszjelvényével, a porosz király és német császár pedig a porosz-királyi vöröskeresztérem II. osztályával tüntette ki.
    Polgármesterségétől való megválása óta főleg közigazgatási kérdésekkel foglalkozik. 1922-ben a Nova Közlekedési és Ipari részvénytársaság vezérigazgatójának hivta meg, a Budapesti helyiérdekü vasutak és a kistarcsai gép- és vasut felszerelési gyár r. t. pedig elnökének választotta. Bódy Tivadar dr. ezenkivül számos más vállalat igazgatósági tagja. budapest Fürdőváros r. t. egyik alapitója.
    Az 1921-es és 1926-os törvényhatósági választásokon a főváros képviselőtestületének tagjává választották. Budapest székesfőváros törvényhatósági bizottsága, amelyet az országgyülésről szóló törvény tagküldési joggal ruházott fel, választotta meg az Országgyülés Felsőházába képviselőjéül. Az Egységes Párt tagja.

    A kép mérete a másodlagos hordozó nélkül: 120x192 mm.
    A Kecskeméti utca 19. alatti Strelisky-fiókot ebben az időszakban Halmi Béla vezette.
  • Felirat a kép verzóján:
    Strelisky fiókja udv. fényképész Budapest, Pintér udvar Kecskeméty u. 19. Telefon No. József 48-78. 1917. Sz. 15932.
  • Lelőhely:
    OSZK Kézirattár
  • Raktári jelzet:
    Arckep_0354
  • Felhasználási lehetőségek:
    A kép közkincskörbe tartozik; ingyenesen letölthető, szabadon megosztható és felhasználható. A képet letöltő személy ugyanakkor a letöltéssel vállalja, hogy a kép további felhasználásakor annak forrását (Országos Széchényi Könyvtár, Kézirattár) minden esetben megjelöli. Kérjük, hogy nagyobb felbontású kép igénylése esetén vegye fel a kapcsolatot kollégáinkkal a manuscriptum@oszk.hu e-mail-címen.
  • Kulcsszó: